Archive for March, 2009

 • Зустріч в дзеркальному залі - 19 March 2009

 • Хроніки університета - Зустріч в дзеркальному залі

  Ректор Вакарчук акцентував, перш за все, необхідність рятувати сільську школу, яка завжди поставляла Україні свіжий і чистий потенціал, а в даний час знаходиться під загрозою.
  Говорив він також про потреби бібліотеки ЛНУ, а завершив відважною стратегічною пропозицією: Україна може йти до Європи лише з належним рівнем освіти, для чого потрібно негайно опрацьовувати способи наближення української освітньої системи до європейської. Він запропонував, щоб Національний університет “Києво-могилянська академія”, Львівський Національний Університет їм.
  Івана Франко і Український Католицький Університет (можливо, і деякі інші) стали своєрідною лабораторією університетської автономії, де пануватиме свобода для експериментів.
  - А що криється за словом “автономія”?
  - Університет - це, перш за все, співтовариство професорів і студентів. Професори повинні бути настільки хорошими фахівцями, що самі повинні створювати учбові програми. Це парадокс, що, скажімо, на 2-му курсі спеціальності по історії України у вівторок в 3 години дня практично по всій Україні повинна бути та ж сама лекція …

  Зустріч в дзеркальному залі →

 • Кремінь спровокував передстрайкове полягання в Львівському університе - 18 March 2009
 • Що цікаво, наказ відкликав не Міністр освіти і науки, а тільки начальник департаменту кадрової роботи.
  Цей лист ставить під сумнів спроможність Львівського національного університету до автономії і саморегулювання своєї діяльності, а в той же час указує на неспроможність державних органів управління освітою реалізувати демократичні принципи державної політики в освіті в умовах університетської автономії.

  Колектив Університету відстоюватиме максимально можливим академічним способом свої права і свою гідність, які в даному випадку представляє професор Іван Вакарчук, лауреат Державної премії в області науки і техніки, голова Українського фізичного суспільства, голова Ради ректорів Львівщини, доктор фізико-математичних наук, людина з чіткою цивільною позицією і високим моральним авторитетом.
  Саме під його керівництвом Львівський національний університет провели ряд реформ, які Міністерство освіти і науки на останньому засіданні Колегії, присвяченої проблемам вищої освіти, високо оцінило.
  Ситуація навколо виборів ректора пріобреаєт скандальний характер і є першим прецедентом в українському утворенні такого нецивілізованого і недемократичного відношення до думки всього колективу старого …

  Кремінь спровокував передстрайкове полягання в Львівському університе →

 • Наруга над українським Пьемонтом емісари НАТО в Львові вели круглий стіл англійською мовою - 17 March 2009
 • Хроніки університета - Наруга над українським Пьемонтом емісари НАТО в Львові вели круглий стіл англійською мовою

  Як повідомив прес-службу ПСПУ Голова Львівської міської організації ПСПУ Олександр Покровській, якому вдалося взяти участь в цьому заході і передати його організаторам резолюцію сумісного мітингу протесту проти втягування України в НАТО, організованого ПСПУ, КПУ, Російським Блоком, Партією “Київська Русь” і ветеранськими організаціями, натівські емісари вели роботу круглого столу виключно англійською мовою! .
  За його словами це привело до того, що багато студентів, яких сильцем зігнали на круглий стіл з метою пропагандистської обробки просто стали покидати зал, не розуміючи про що там взагалі йдеться!
  Таким чином, цей захід став справжньою наругою над жителями Львова як “українського Пьемонта”, оскільки заїжджі емісари продемонстрували наплювацьке відношення до української мови!
  Так може хоч би після цієї скандальної події наші співгромадяни, що проживають в цьому регіоні, нарешті, скинуть “оранжеву” пелену з очей і зрозуміють, що членство в НАТО загальної для всіх нас держави приведе не тільки до військової, але і культурної окупації? …

  Наруга над українським Пьемонтом емісари НАТО в Львові вели круглий стіл англійською мовою →

 • XXIX сесія Палеонтологічного суспільства в Луганську - 16 March 2009
 • Хроніки університета - XXIX сесія Палеонтологічного суспільства в Луганську

  ХХІХ сесія носить назву «Проблеми палеонтології і биостратиграфии протерозоя і фанерозоя України».
  Конференція організована природно-географічним факультетом ЛНПУ, зокрема кафедрою географії.
  Відкрило сесію пленарне засідання, на якому зі вступним словом виступив Президент Палеонтологічного суспільства України, академік НАН України, директор Інституту геологічних наук НАН України Петро Гожік. Стратіграфія - розділ геології, що вивчає послідовність формування гірських порід і їх первинні просторові взаємини.
  Палеогеновий період - найраніший пероїд кайнозойської ери фанерозоя.
  Неогенови період - наступний за палеогеном період кайнозою.
  Міоцен - разом з пліоценом ера, що виділяється в неогене.
  Подробиці по епохах див. в енциклопедичній статті Геохронологичеськая шкала
  Привітав учасників і гостей конференції виконуючий обов′язки ректора, професор Сергій Савченко. Він відзначив той факт, що Сесія збирається в Луганськом педагогічному не вперше, майже чверть століття пройшло з минулої зустрічі.
  Також Сергій Савченко відзначив, що дуже приємним для нас є те, що представники Палеонтологічного суспільства і …

  XXIX сесія Палеонтологічного суспільства в Луганську →

 • У Львівському національному університеті відбудеться ІІ Міжнародний Львівський соціологічний форум - 15 March 2009
 • Хроніки університета - У Львівському національному університеті відбудеться ІІ Міжнародний Львівський соціологічний форум

  Технології і практика соціальних змін.
  5. Транснаціональні вимірювання “текучої модерності”.
  6. Емпіричний досвід вивчення множинності вимірювань соціальних змін в українському суспільстві.
  7. Регіональні вимірювання суспільних трансформацій.
  8. Міжнародний досвід аналізу соціального розвитку.

  До початку роботи Форуму планується видання збірки наукових робіт учасників конференції “Наукові студії Львівського соціологічного форуму” і його презентація.

  Львівський національний університет імені Івана Франко і організаційний комітет Форуму запрошують до відкритої дискусії всіх бажаючих і зацікавлених осіб з актуальних питань аналізу, дослідження і практик социоструктурних і соціокультурних змін в умовах наростаючої глобалізації.Джерело: osvita.org.ua

  У Львівському національному університеті відбудеться ІІ Міжнародний Львівський соціологічний форум →

 • Пятірка кращих вузів - 14 March 2009
 • Рейтинг ЛНУ імені І.Франка. Умови вступу - Пятірка кращих вузів

  Десятку працедавці ставили тим, чиїм випускникам вони б запропонували “вищу зарплату, ніж у інших претендентів”. Якщо вуз отримував нуль, то, значить, людині з його дипломом отримати посаду просто нереально.
  Виріс також - в порівнянні з минулим роком - і середній бал (з 5 до 7), що виставляється експертами.
  Невже випускників українських вузів стало більше цінувати? “Текучка на стартових посадах дуже велика, адже талановитих: новачків досить швидко просувають, - припустила Катерина Шевченко, консультант однієї з фірм, що брали участь в складанні рейтингу,, - щоб заповнити потребу в досвідченішому фахівцеві, компанії беруть на роботу випускників.
  Невідповідний кандидат просто не проходить випробувальний термін. А ось розумна і працездатна молодь залишається і просувається вгору». Виходить, що працедавець зосередив увагу на молодих і талановитих, відмовившись від пошуку досвідчених, але дорожчих фахівців.

  Кого записали в аутсайдери

  Не скуповувалися представники кадрових служб і на невтішні відгуки про вузи. Це відразу ж відбилося і на оцінках …

  Пятірка кращих вузів →

  1 2 3 4 5 6